Opinie o Nas
Dlaczego pies żuje? - Przyczyny psiego gryzienia 0

Dlaczego pies żuje?

Niejednokrotnie możemy się spotkać z sytuacją kiedy nasz psiak gryzie różne przedmioty, nie rzadko niszcząc nasze przedmioty, czy to buty, czy meble.

Skąd bierze się takie zachowanie? Dlaczego pies żuje? Czy powinno nas to niepokoić? 

 

Powody które mogą być przyczyną takiego zachowania 

Przyczyn takiego zachowania może być kilka, oczywiście każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, a w niektórych przypadkach przyczyn może być kilka.

 

Wymiana zębów

Jeżeli Twój pies, jest młody przyczyną gryzienia, może być wymiana zębów mlecznych na stałe, jest to proces, który u psiaka może wywoływać swędzenie i dyskomfort, który łagodzi żucie i gryzienie różnych przedmiotów. W takim przypadku polecamy zakup odpowiedniej zabawki z wypustkami do masowania dziąseł, która złagodzi jego swędzenie którą dodatkowo można wysmarować zmrożonym lub schłodzonym masłem orzechowym lub pastą które dodatkowo uśmierzą ból i złagodzą dolegliwości. 

 

Podgryzanie i żucie z nudów

Twój psiak może również żuć przedmioty z nudów pod Twoją nieobecność.

Żucie to dla psa proces naturalnie redukujący stres. W tak przypadku polecamy pod nieobecność zostawiać psiakowi wytrzymały gryzak, który wytrzyma wielogodzinne zabawy.

Idealnie nada się do tego celu na przykład poroże jelenia dostępne w wielu rozmiarach, dzięki czemu każdy psiak znajdzie coś dla Siebie. 

 

Pies gryzie przedmioty ze stresu

Kolejną przyczyną gryzienia może być czynnik stresowy. Jak już wcześniej wspominaliśmy, żucie jest dla psa naturalnym czynnikiem redukującym stres. 

Twój psiak może być nie wystarczająco wybiegany, odbiera zbyt dużo bodźców, przeciążony, może znalazł się w nowej sytuacji, przeprowadził się do nowego domu, czy przebywa w restauracji lub nowym miejscu wcześniej mu nie znanym.

W takim wypadku gdy czynnik stresowy jest chwilowy spowodowany nowym otoczeniem, polecamy kości do żucia, które można w wygodny sposób ze sobą zabrać w podróż czy na wizytę u znajomych gdzie pies może być wystawiony na stresujące czynniki.

 

Pies podąża za instynktem

Próby oduczenia psa gryzienia są bezsensowne, należy je jedynie ukierunkować na właściwe przedmioty takie, jak gryzaki czy kości. Zachowanie to może się różnić w zależności od rasy naszego psiaka, niektóre rasy czy po prostu osobniki gryzą więcej, inne mniej, każdy psiak ma swoje potrzeby i należy pomóc im te potrzeby wypełniać w bezpieczny sposób.

Gryzienie na przykład naszych butów, nawet jeśli chcemy psiakowi zostawić wcześniej pogryzione buty, do których już zdążył się dobrać, nie jest bezpieczne ze względu na materiały i kleje użyte do ich produkcji, nie mówiąc już o bakteriach, jakie mogą żyć na naszych podeszwach.

Polecamy zapoznać się z bogatą paletą gryzaków dostępnych w naszej ofercie i na rynku, i wybrać coś odpowiedniego dla Waszego psiaka i przede wszystkim bezpiecznego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl