Siarka uczestniczy w wielu ważnych procesach zachodzących w organizmie. Bierze udział w syntezie aminokwasów i enzymów, występuje jako składnik kolagenu (co wpływa m.in. na kondycję aparatu ruchu) oraz keratyny, która utrzymuje zdrową sierść i skórę psa.
Wraz ze starzeniem się psa poziom MSM w jego organizmie spada, co może mieć wpływ na problemy skórne i bóle stawowe. Niedobór MSM może również powodować problemy żołądkowo-jelitowe, reumatyzm oraz osłabiony układ odpornościowy (alergie). Uzupełnienie MSM zmniejsza ciśnienie wewnątrz komórek, umożliwiając lepszy przepływ wody i składników odżywczych dzięki czemu skuteczniej odżywia organizm i poprawia elastyczność skóry. Według badań opublikowanych w Journal of Experimental Zoology, MSM chroni chrząstkę przed uszkodzeniem i zmniejsza ból w obrębie aparatu ruchu spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów u psów.
Zastosowanie:
- korzystnie wpływa na kondycję aparatu ruchu
- utrzymuje zdrową sierść i skórę psa
- chroni chrząstkę przed uszkodzeniem
- zmniejsza ból w obrębie aparatu ruchu spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów u psów
- wycisza reakcje alergiczne
Skład: 100% MSM (metylosulfonylometan)
Sposób podania: wymieszać z pokarmem.
Dawkowanie:
Koty: 0,5 miarki
Psy: 1 miarka / 10 kg m.c.
Waga orientacyjna produktu w miarce ok. 1 g
Przechowywanie: po otwarciu przechowywać w temperaturze pokojowej.
1. Czy MSM ma skutki uboczne?
Ponieważ MSM jest naturalną formą siarki, jest bezpieczny dla zwierząt domowych. Badanie opublikowane w Journal Food and Chemical Toxicology wykazało, że MSM nie powodował toksyczności chemicznej ani biomechanicznej u psów podczas badania klinicznego. Nie mniej jednak zalecamy stosowanie tego preparatu po ukończeniu 12 miesiąca życia kiedy pies uzyska docelową masę ciała. Pamiętaj aby bezwzględnie przestrzegać dawkowania! Jeśli Twój pies przyjmuje leki skonsultuj podawanie MSM z lekarzem weterynarii.
2. Jak używać MSM z innymi preparatami lub ziołami?
MSM wykazuje bardzo silne działanie w połączeniu z innymi ziołami i związkami. Możesz podawać go z potwierdzonymi kliniczne preparatami chondroprotekcyjnymi jak Green Lipped Mussel (małża Nowozelandzka) która jest źródłem kwasu hialuronowego i chondroityny oraz Rosa Canina (owoc dzikiej róży) zawierającej substancję Galaktolipidową (GOPO). Jeśli Twój pies ma problem w przezwyciężeniu problemów ze stawami objawiających się bólem, wybierz najpotężniejsze, naturalne narzędzie w postaci suplementu ArthroSTRONG, który aktywnie wspiera organizm w walce ze stanami zapalnymi w obrębie układu kostno-stawowego.
3. Czy MSM można podawać szczeniakom?
Szczeniętom ras małych i średnich podajemy MSM od momentu ukończenia 12 miesiąca życia, natomiast młodym psom ras dużych i olbrzymich warto włączyć MSM do diety po ukończeniu 24 miesiąca życia.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.