VEBIOT Tabletki na prawidłowe funkcjonowanie wątroby, wspomaga prawidłowe odżywianie dla psa i kota Hepaxan 60 tab.

Dostępność: brak towaru
Cena: 114,90 zł 114.90
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 114 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.99128
Producent: Vebiot
Kod EAN: 5907677725548

Opis

VEBIOT Tabletki na prawidłowe funkcjonowanie wątroby, wspomaga prawidłowe odżywianie dla psa i kota Hepaxan 60 tab.

Przeznaczenie Hepaxan

Preparat Hepaxan jest mieszanką paszową uzupełniającą dla psów oraz kotów, a w szczególności osobników narażonych na uszkodzenia wątroby. Polecany jest zwłaszcza w przypadku zatruć i dysfunkcji wątroby oraz w stanach długotrwałej ekspozycji na związki toksyczne. Hepaxan może być także stosowany w celu uzupełniania diety Twojego zwierzęcia, działając wspomagająco w regeneracji wątroby i wspieraniu funkcji detoksykacyjnych.

Skład Hepaxan

Składniki zawarte w Hepaxan wspierają wątrobę w detoksykacji, działają wspomagająco w regeneracji narządu.

PHOSPHOComplex silybin standaryzowany na 30% zawartość sylibiny zapewnia hepatoprotekcję na wysokim poziomie. Charakteryzuje się dużą biodostępnością oraz pozytywnym wpływem na procesy regeneracji wątroby, dzięki temu, że stymuluje proliferację hepatocytów i hamuje procesy włóknienia.

Związki, które zawarte są w produktach drożdży (SAMe), pełnią funkcję chroniącą organizm przed uszkodzeniami wątroby. Ponadto wpływają na zwiększenie efektywności procesów, które zachodzą w hepatocytach.

Cynk to składnik mineralny, który wchodzi w skład enzymów wątrobowych biorących udział w metabolizmie ksenobiotyków.

Witamina E o antyoksydant, który zapobiega uszkodzeniom DNA oraz błon komórkowych hepatocytów.

 

Dlaczego prawidłowe funkcjonowanie wątroby psa i kota jest ważne?

Wątroba to niezwykle ważny narząd w organizmie psów oraz kotów, który pełni wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim oczyszcza organizm z toksyn i innych szkodliwych dla organizmu substancji. Bierze udział w tak ważnych procesach jak trawienie. Pośrednio umożliwia również wchłanianie węglowodanów i tłuszczy. Reguluje gospodarkę wodną w organizmie, reguluje krążenie krwi. Odgrywa także bardzo ważną rolę w termoregulacji ciała zwierzęcia.

Problemy z wątrobą u psa

Problemy z wątrobą u psów mogą występować często. Dotyczą zarówno osobników starszych, jak i młodych. Dają różne objawy. U psa możemy wtedy zaobserwować: biegunki, spadek masy ciała, wymioty, utratę apetytu, ospałość, gorączkowanie, picie większej niż zazwyczaj ilości wody. Pies może mieć również większy, obrzęknięty i bolesny brzuch. Zaobserwować można także zażółcenie białek ocznych i/lub dziąseł. Podczas poruszania się pies zdaje się być niezdarny, bywa, że obija się o meble, potyka. Zdarza się, że przyciska głowę do podłoża lub kręci się wokół własnej osi.

Hepaxan Dog

Gdy lekarz weterynarii podejrzewa, że pies ma chorą wątrobę, zleca badanie biochemiczne krwi o nazwie ‘profil wątrobowy‘, w którym badaniu poddaje się parametry i wskaźniki takie jak np.: aminotransferazę alaninową (ALT), aminotransferazę asparaginianową (AST), gammaglutamylotransferazę (GGT), bilirubinę, albuminy, białko całkowite, cholesterol. To najczęściej spotykane, acz nie jedyne możliwe parametry tworzące ‘profil wątrobowy’. Interpretację badania biochemicznego krwi wykonuje lekarz weterynarii zawsze w powiązaniu ze stanem zdrowia pacjenta. Gdy pies ma problemy z wątrobą, pomocnym badaniem uzupełniającym może być również USG, podczas którego lekarz weterynarii sprawdza wymiary wątroby psa oraz ewentualne zmiany w jej strukturze czy echogenności miąższu.

Podłożem problemów z wątrobą mogą być zatrucia, kontakt z metalami ciężkimi, a także bakterie i wirusy wywołujące choroby, które obciążają lub uszkadzają wątrobę. U psów coraz częściej występuje babeszjoza – choroba przenoszona przez kleszcze, której czynnikiem etiologicznym jest pierwotniak- Babesia canis. W przypadku zarażenia Babesia canis, pierwotniakiem namnażającym się w erytrocytach psa, mamy do czynienia z dużym ubytkiem czerwonych krwinek. Martwe krwinki czopując kanaliki nerkowe upośledzają ich funkcje. Dodatkowo obciążają wątrobę, która metabolizuje pozostałości po RBC (czerwone krwinki). Ponadto w przebiegu babeszjozy wątroba psa jest dodatkowo obciążona stosowanym leczeniem.

Problemy z wątrobą u kota

Kot z chorą wątrobą jest osowiały, dużo leży, spożywa mniej pokarmu. Czasem może pojawić się żółtaczka, która nieodmiennie jest kojarzona z chorą wątrobą. Wśród objawów mogących sugerować problemy z tym narządem znajdują się: biegunka, jasny stolec, ciemny mocz, wymioty, spadek wagi, utrata apetytu, zwiększone zapotrzebowanie na płyny, apatia i osowiałość, senność, ból brzucha, czasami obrzęk brzucha w okolicach wątroby, zażółcenie dziąseł i białek oczu, gorączka, krwawienie z dziąseł, obijanie się o sprzęty domowe, niezdarność, przyciskanie głowy do podłogi i ścian, kręcenie się w około własnej osi, drgawki. Gdy zwierzę ma problemy z wątrobą, opiekun może zaobserwować jego ogólne posmutnienie. Praktycznie niemożliwe jest samodzielne zdiagnozowanie przez opiekuna kondycji wątroby kota.

W tym celu należy zwrócić się do specjalisty. Diagnostyka wątroby polega na pobraniu krwi i oznaczeniu parametrów tzw. ‘profilu wątrobowego’ przy wykorzystaniu aparatów laboratoryjnych. Równolegle, lekarz może wykonać badanie USG wątroby. Źródłem uszkodzeń wątroby są nie tylko zatrucia i narażenie na kontakt z metalami ciężkimi ale również sporo chorób wywoływanych przez wirusy i bakterie.

Jak pomóc w regeneracji wątroby psa oraz kota?

W regeneracji wątroby psa pomagają preparaty takie jak Hepaxan, które zawierają sylibinę – czyli aktywną formę sylimaryny, związki zawarte w produktach drożdży (SAMe), cynk i witaminę E. Składniki zawarte w Hepaxan działają osłonowo i wspierają regenerację wątroby. Może być także stosowany, jeśli wyniki ‘profilu wątrobowego’ są poza zakresem normy, w przypadku narażenia na substancje hepatotoksyczne oraz choroby o różnym podłożu, które obciążają funkcjonowanie wątroby.

Warto brać pod uwagę fakt, iż istnieją substancje mogące osłaniać wątrobę kota w przypadku narażenia na czynniki hepatotoksyczne czy inne, które mogą negatywnie wpływać na wątrobę. Jako osłonę wątroby można stosować preparaty zawierające sylibinę – czyli aktywną formę sylimaryny, związki zawarte w produktach drożdży (SAMe), cynk i witaminę E. Produkty zawierające wymienione substancje można stosować również w przypadku nieprawidłowych wyników ‘profilu wątrobowego’. Wątroba ma częściową zdolność regeneracji, wspomniane substancje wspomagają ten proces.

Dawkowanie

Dzienna rekomendowana porcja Hepaxan zależna jest od masy ciała zwierzęcia. Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji:

Hepaxan dog

Hepaxan cat

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl